شهرت

نامه به مشاورعالی رئیس دانشگاه تهران - شهرت

نامه به مشاورعالی رئیس دانشگاه تهران ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

شهردار محترم، جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف
تا قبل از اقدام اخیرتان که بسیار ما را مکدر نموده است حقیقتن حضور شما در این سمت در دانشگاه تهران در این یک سال اتفاق مبارکی برای ما بود.
من و سایر دانشجوها در صف اول افرادی بودیم که به محض افتتاح مگامال دانشگاه تهران در محل مصلای سابق، پوشاک مایحتاجمان را تهیه کردیم. ما از فروش باغچه‌ها و فضای سبز دانشگاه استقبال کردیم، چرا که صبح‌ها همراه مادرانمان به دانشگاه می‌آییم تا آنها از میوه و تره‌بار تازه تاسیس در حیاط موسوم به ‌ال جیِ سابق برای منزل خرید کنند. آسفالت کشی و تعریض راه‌ها در دانشگاه که اصلا اشک به چشمانمان آورد. روزی نیست که من دم در کلاس جای پارک معقول و مناسبی پیدا نکنم. صبح‌های زود که اصلا تا خود کلاس را با ماشین می‌روم و پیاده هم نمی‌شوم حتی و از آنجا درس را دنبال می‌نمایم. تخریب پله‌های دانشکده و ساخت آسانسور در کنار پاساژ باعث شد کمر درد شدید دانشجویان از حمل کتاب‌ها و جزوه‌های درسی برطرف شود. ما حتی با تخریب دانشکده ادبیات و انتقال دانشجویان آن به منطقه ۲۲ و ساخت مجتمع مسکونی ۵۸ طبقه ای دانشگاه تهران ویژۀ دانشجویان موافق بودیم. همچنین در طرح جمع‌آوری دانشجویان دستفروش من خودم به شخصه چندین میز را پایمال و صدها دستبند و گردبند را از هم متلاشی نمودم چرا که هنگام عبور و مرور بسیار پیش آمده بود آستین لباسم با لبه میز مماس شود که این حجم از سد معبر امانم را بریده بود. همچنین جا دارد تشکر کنیم از تعویض نگهبان‌های سابق دانشگاه با پیمانکارهای شهرداری که مجهز به پنجه بکس‌ها و باتوم‌هایی هستند که خیلی با پوست دانشجویان نیز سازگار است.
اما آقای مشاور تصمیم اخیرتان من باب جابه‌جایی مجسمه بز دل خیلی از دانشجویان هنر را شکسته است. این بزی که شما می‌بیینید یک مجسمۀ ساده نیست. یک دنیا حرف پشت آن نهفته است. من اولین بار با سوار شدن بر پشت آن و گرفتن عکس یادگاری بود که باور کردم دانشجوی دانشگاه تهران هستم. دانشگاه خیلی جای کار دارد، آخر چرا مجسمۀ بز؟ اصلاً دانشکدۀ علوم اجتماعی را خراب کنید و جایش دریاچه مصنوعی بسازید و به جایش اطراف اوین دانشکده‌ای برایشان بسازید. یا تعداد طبقات همۀ دانشکده‌ها را بیست سی طبقه اضافه کنید، اصلا از وسط دانشگاه بزرگراه طبقاتی بزنید و کل دانشگاه را زیرگذر کنید، اما از شما عاجزانه و خالصانه تقاضا داریم کاری به کار بز ما نداشته باشید.

پ.ن: شب گذشته پیمانکاران محترم نگهبان به همراه مالک جدید بز به حیاط پردیس هنرها واقع در جنوبی شرقی دانشگاه یورش بردند و ما دانشجویان سعی کردیم با سعۀ صدر از ایشان خواهش کنیم تا فرصت دهند حداقل خاطراتمان را از آنجا تخلیه کنیم. متاسفانه سعۀ صدرمان کارگر نیفتاد و کارگران به جان بز جانمان افتادند و شد آنچه نباید می‌شد. امروز اسکلتش را هوا کردند و فردا صبح یک «مال» نقلی ۳ متر در ۴ مترِ ۴۴ طبقه‌ای به جای آن سبز خواهد شد.
#طنز
#قالیباف_مشاور_عالی_رئیس_دانشگاه_تهران_شد

شهرت – نشریه شهرت – قالیباف – ” مشاور عالی دانشگاه تهران “قالیباف

مطالب مشابه

اشتراک گذاری این مطلب ایمیل لینکدین تویتر گوگل پلاس فیسبوک

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.