شهرت

شماره دو: شهر و انزوا - شهرت

شماره دو: شهر و انزوا ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

 

rrt

حرف‌های مفت آدم‌های مریض شهر حالم را بهم ‌می‌زند. آن‌قدری که شقیقه‌هایم درد بگیرد و بخواهم پقی بزنم زیر گریه. یا نه! شاید بهتر باشد تمام حرصم را سر یکی از همان حرف مفت‌زن‌ها خالی‌کنم که: «هی، از مردونگی فقط همینو بلدی؟!»


 

چند ماهی هر روز دور و بر زندان اوین خبری بود. حسابی برای خودش مشتری جمع کرده بود. هر روز آنچه را که رسانه ها دربارهاش حرف میزدند به صورت زنده در مسیر مدرسه به خانه، سر سایت زندان اوین پیگیری میکردم. با سرویس مدرسه از آنجا که عبور میکردیم سرکی میکشیدیم که ببینیم چه خبر است. چیز زیادی نگذشت که آنجا را هم بستند.


آنها باید کنار خیابان پلاکارد ویلا در دست بگیرند، لواشک و کلوچه بفروشند و کته‌کبابی دایر کنند. در یک کلام، باید شمالی بودن خود را به کسانی که آمده‌اند تا “سفر شمال” را تجربه کنند بفروشند.


 

متأسفانه خانه که می‌خواهند بسازند، از منِ معلول یا جانباز نظری نمی‌پرسند. مهندس‌ها شیب را می‌سازند تا تأییدیه بگیرند، من معذرت می‌خواهم که این حرف‌ها را می‌زنم، ولی عقلشان که نمی‌رسد. من از روی این شیبی که زده‌اند بخواهم بروم بالا، کله می‌کنم دست و پایم  می‌شکند.


 

… خود مسئولین هم شعارشان این بود که ما گوشه‌گیر نباشیم. در جایی مثل آسایشگاه کز نکنیم، بیاییم وارد اجتماع شویم، با مردم باشیم. اما وارد اجتماع شدن هم باید زمینه‌هایش فراهم شود.


 

حتی در مورد سپاه هم، که جایی را در شمال درست کرده و می داند جانبازان و ویلچری ها به آنجا می آیند، آنقدر فشار آوردیم تا آخر سر حاضر شدند چهار تا از ویلاها را رمپ بگذارند، که این رمپ‌ها هم مناسب نیست. بنابراین جانباز‌هایی مثل ما و ویلچری‌ها معمولاً، به خاطر مشکلاتی که داریم، سفر نمی‌روند.


 

به رئیس پارک پرندگان گفتم این هم که زمان شاه ساخته نشده، شما دارید می‌سازید. الان بعد از انقلاب و بعد از جنگ هم هست، و این همه معلول و جانباز داریم. بعد داشت مثلاً فکر می‌کرد. گفتم خب یعنی فکر نکرده بودی و الان داری فکر می‌کنی؟ گفت حالا روزی که جلسه داریم، با مهندس‌های اینجا صحبت می‌کنیم.

اشتراک گذاری این مطلب ایمیل لینکدین تویتر گوگل پلاس فیسبوک

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.